WiFi Bul Uygulaması – Nasıl İndirileceğini Keşfedin

Yabancı ülkelerde seyahat ederken özellikle internete bağlı kalmak istersiniz. İnternet size sürekli bağlı kalırsanız zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek birçok bilgi sunar. Mobil veri aboneliği satın almak isteyebilirsiniz fakat bu oldukça pahalı olabilir.

Herhangi bir Wi-Fi ağına bağlanmanıza izin veren ücretsiz bir uygulama bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey WiFi Find uygulamasını indirmek ve yakınlardaki herhangi bir Wi-Fi hotspotuna bağlanmak için detayları girmektir. Bu uygulama oldukça kolay kullanıma sahiptir, fakat birçok insan bunun farkında değildir.

ADVERTISEMENT

Bu makalede, WiFi Find uygulaması hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz ve ücretsiz olarak Wi-Fi uygulamasını nasıl indireceğinizi öğreneceksiniz.

WiFi Bulma Uygulaması Nedir?

WiFi Bulma uygulaması ya da WeFi, dünya çapında en büyük ücretsiz ve güvenli WiFi noktaları koleksiyonuna sahip mobil bir uygulamadır. 

WiFi Bul Uygulaması - Nasıl İndirileceğini Keşfedin
Görsel Kaynak: HP

Sizin için yakın çevrenizdeki herhangi bir WiFi noktasına kolayca bağlanmanıza yardımcı olur, böylece internete ücret ödemeden bağlı kalabilirsiniz. 

ADVERTISEMENT

Birçok WiFi noktası, bağlanmadan önce ödeme yapmanızı veya bir öğe satın almanızı gerektirebilir, genel ağlar genellikle çok güvensizdir

WeFi uygulaması ile internete güvenli ve güvenilir bir şekilde bağlı kalabilir ve bağlantınızın kesilme endişesi yaşamazsınız.

Uygulamayı Nasıl İndirirsiniz

Bu harika mobil uygulamayı indirmek için telefonunuzun uygulamanın düzgün çalışması için gerekli doğru sistem gereksinimlerine sahip olduğundan emin olmanız yeterli.

ADVERTISEMENT

Uygulamanın sorunsuz çalışması için işletim sisteminizin en son sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Sonrasında cihazınızda Google Play Store‘u açın ve WiFi Bul uygulamasını arayın.

Arama listesindeki ilk öğeye dokunun, ardından Yükle’ye dokunun. Bu indirme işlemini başlatacaktır. Uygulamanın tamamen yüklenmesini bekleyin, ardından başlatmak için Aç’ı tıklayarak kullanmaya başlayın.

WiFi Bul Uygulaması Özellikleri

WiFi Bul uygulaması, telefonunuzda uygulamayı tam anlamıyla kullanmanızı sağlayacak birçok özelliğe sahiptir.

WiFi Bul Uygulaması - Nasıl İndirileceğini Keşfedin
Görsel Kaynağı: Popular Science

Çevredeki WiFi noktalarını hızlıca bulabilir, kopmadan bağlı kalabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu uygulamanın harika özelliklerini aşağıdaki bölümden inceleyin.

Kolayca WiFi Noktalarını Bulun

Uygulamanın en iyi özelliklerinden biri en iyi yakındaki noktaları bulma kolaylığıdır. Uygulama binlerce farklı noktayı algılar ve kullanıcı sağlanan bilgiler sayesinde kolayca birine bağlanabilirsiniz.

Dünya çapındaki büyük şehirlerde iyi noktalar bulabilir ve kullanıcılar nokta hakkında bilgi verdiği sürece, hemen bağlanabilirsiniz.

Otomatik Bağlantı Özelliği

Aynı konuma geri döndüğünüzde, artık uygulama size detayları kaydetme imkanı sunarak, her seferinde şifreyi kontrol etme ve tekrar bağlanma derdinden kurtarıyor. 

Şifre ve diğer detaylar değiştirilmediği sürece bağlantınızı otomatik olarak başlatın veya diğer kullanıcılar tarafından güncellenmediyse bağlı kalın.

Veri ve Batarya Tasarrufu

İnternete bağlıyken telefonunuzu kullanmanın ana sorunlarından biri, batarya gücünün fazla tüketilmesidir. Bu, dışarıda olduğunuz her zaman tam batarya gücüne ihtiyacınızın olması gerektiği için önemlidir.

Uygulama ile aynı anda veri ve batarya tasarrufu yapabilirsiniz. Telefonunuzun bataryasının bitmesinden endişe etmeyecek ve telefonunuzu şarj etmek için yer aramak zorunda kalmayacaksınız.

Stabiliteyi Kontrol Edin

WiFi hotspotuna bağlanmak, bağlantı ve stabilite açısından oldukça rastgele olabilir. İnternet bağlantısının hızlı ve stabil olup olmadığını bağlandıktan sonra anlayabilirsiniz. 

Uygulamayı kullanırken, hotspot’ların güçlü ve stabil bir internet bağlantısı sağlayıp sağlamadığını bağlanmadan hemen önce kontrol edebilirsiniz. Bu, yakındaki bir hotspota bağlanmada zaman ve çaba tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.

WiFi Bul Uygulamasını Nasıl Kullanırım

WiFi Bul uygulamasını kullanmak çok kolaydır. Uygulamayı indirdikten sonra, başlatmak için Aç’a dokunun. Uygulamayı kullanmak için bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur. 

WiFi Bul Uygulaması - Nasıl İndirileceğini Keşfedin
Görsel Kaynak: Arara Tour

Sadece telefonunuzda Konumlar seçeneğini etkinleştirmeniz ve bölgenizdeki hotspotları aramanız gerekmektedir. Tüm mevcut hotspotları bulmak için tek bir konuma dokunun. 

Karşınıza bir hotspot listesi çıkacaktır ve her bir hotspotun şifre dahil tüm ayrıntıları bulunacaktır. Ayrıca hotspot’a bağlanmadan önce internet bağlantısının hızı ve istikrarı hakkında bir fikir sahibi olacaksınız. 

Bağlanmak için ideal ağı seçtikten sonra, Bağlan’a dokunun. Tüm ayrıntıları otomatik olarak kaydedecek ve bölgeye geri döndüğünüzde tekrar bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

WiFi Bul Uygulamasını Neden Kullanmalısınız

WiFi Bul uygulamasının birçok avantajı vardır. Abone olmak yerine veya bir WiFi mağazasında satın almak yerine kullanarak çok para tasarruf edebilirsiniz.

Kusursuz bağlantı özelliği ile her gittiğiniz yerde internete bağlı kalabilirsiniz.

Güvenli bağlantılar arıyorsanız, uygulama aynı zamanda bağlandığınız hotspot’un güvenli ve emin olduğunu bildirir, birçok genel WiFi ağı gibi değil.

Sonuç

Sık sık seyahat ediyor veya sadece bir mobil veri aboneliği satın alarak para tasarrufu yapmak istiyorsanız, internete bağlı kalmak için telefonunuzda WiFi Find uygulamasına ihtiyacınız olacak.

Uygulama, en hızlı, en kararlı ve en güvenli bağlantılara bağlanmanıza olanak tanır, böylece ücretsiz internet bağlantılarından faydalanabilirsiniz. Uygulamayı inceleyin ve yalnızca güvenilir platformlardan indirin.

Başka bir dilde oku